UK Suppliers Of Double Samsung 40 Inch Plasma UE40MU6100K TV Flight Case
Flight case for 2 x 40" Samsung Plasma UE40MU6100K TVs. Situated on 4 Castors for easy transport, this case has a lift of lid for quick access and removal of kit.FeaturesMaterial: 7mm AstraboardExternal case dimensions excl. Ball corners (L x W x H): 1040mm x 413mm x 655mmInternal case dimensions (L x W x H): 1026mm x 399mm x 635mmCatches: 4 x Large Recessed CatchesLabel Dishes: 1 x Medium Tour LabelCorners: 8 x Ball CornersCastors: 4 x 4" Castors (2 x Braked, 2 x Swivel)Kit NOT includedFor anymore information please call us. Price Match Guarantee Contact us if you have found this product cheaper elsewhere (We will match like for like products.) Price Match Double Samsung 40 Inch Plasma UE40MU6100K TV Flight Case X * Name: * Email: * Telephone: * Competitor link: * Competitor price: Message: Go Back