UK Suppliers Of PTC020PLCC064 20pin PLCC Test Clip and 64way Cable Assembly
Warwick Test Supplies PTC020PLCC064 20 Pin PLCC Test Clip on 60 cm 64way Cable Assembly The test lead features a Pomona 5279 20 Pin PLCC test clip on 60cm Ribbon cable and is terminated with a 64way IDC 2.54mm connector. The bespoke cable has been designed and manufactured in the UK for testing Plastic Leaded Chip Carrier (PLCC) style integrated circuits. Suitable for use with ABL Electronics Boardmaster and System 8 diagnostic systems.
For more information on UK Suppliers Of PTC020PLCC064 20pin PLCC Test Clip and 64way Cable Assembly talk to Warwick Test Supplies Ltd