UK Suppliers Of PTC014-40DIL 14way Test Clip Cable with 40pin 0.6in DIL Plug
PTC14-40DIL 8way Test Clip cable with 40pin 0.6in DIL Plug Can be used with either a DIL or SOIC Test Clip for in-circuit testing and reprogramming with EPROM/ Logic Testers such as a TL866II. Can also be used with any other test probe or clip connection with a standard pin connection.
For more information on UK Suppliers Of PTC014-40DIL 14way Test Clip Cable with 40pin 0.6in DIL Plug talk to Warwick Test Supplies Ltd