UK Suppliers Of PJP ADAFM-TETRA16 16A 3 Phase Adapter
PJP ADAFM-TETRA16 3 Phase Adapter - 16A Widely used on Testing Event Generators The ADAFM-TETRA16 Features 5 4mm safety banana sockets for reliable and accessible connection points to perform electrical tests. The mono-block design from PJP provides a reliable solution to 3-phase testing. Rated Voltage: 415 V AC CAT IV Material: Laiton Current Rating: 16A Number of Safety Sockets: 5
For more information on UK Suppliers Of PJP ADAFM-TETRA16 16A 3 Phase Adapter talk to Warwick Test Supplies Ltd