UK Suppliers Of PI8-28KN040-SSET 8-28 Pin DIL IC Test Clip Set (small) with 40 Way IDC Socket Cables
PI8-28KN040-SSET 8-28 Pin Knife Edge IC Test Clip Set (Small), with 40 Way IDC Socket Cables - 55cm A smaller set of DIL IC Test Clips complete with ribbon cable assemblies terminated with a 40 way IDC sockets. The leads connect to the test clips using headers and terminate into a 40 way IDC socket for connection to test or programming equipment. Lead length 550mm. Included in the kit: 8 Pin 0.3in Knife Edge DIL Test Clip 14 Pin 0.3in Knife Edge DIL Test Clip 20 Pin 0.3in Knife Edge DIL Test Clip 24 Pin 0.3in Knife Edge DIL Test Clip 24 Pin 0.6in Knife Edge DIL Test Clip 28 Pin 0.6in Knife Edge DIL Test Clip Can be used with: Polar Instruments GRS200 Huntron Tracker 2800S Made to Order
For more information on UK Suppliers Of PI8-28KN040-SSET 8-28 Pin DIL IC Test Clip Set (small) with 40 Way IDC Socket Cables talk to Warwick Test Supplies Ltd