UK Suppliers Of A2084PLCC064 20-84pin PLCC Test Clip and Lead Set
Warwick Test Supplies A2084PLCC064 20-84pin PLCC Test Clip and 64way Cable Assembly Set The set includes 7 PLCC Leads that all feature Pomona PLCC test clips, 64 way IDC sockets and 60cm coloured ribbon cable. Suitable for use with ABI Electronics Boardmaster and System 8 systems. 20pin 28pin 32pin 44pin 52pin 68pin 84pin The bespoke cables have been designed and manufactured in the UK for testing Plastic Leaded Chip Carrier (PLCC) style integrated circuits.