PJP 7166-IEC-50 Male BNC to Plugs 50 Ohm Lead
Electro-PJP 7166-IEC-50 BNC to Plug 50Ω Test Cable The 7166-IEC-50 assembly features a male BNC Plug and two 4mm Safety Banana Plugs. Connect to BNC connections with safety and security and run oscilloscope diagnostic tests with ease. The lead assembly is available in several colours and lengths to suit your specific application. Specification Available in 1M or 2M lengths Voltage Rating: 1000V CAT II Current Rating: 3A
For more information on PJP 7166-IEC-50 Male BNC to Plugs 50 Ohm Lead talk to Warwick Test Supplies Ltd