900743-48-Au 48 Pin DIL Duck Bill Nail Heads 0.6" Gold Clip
Looking for more info about 900743-48-Au 48 Pin DIL Duck Bill Nail Heads 0.6" Gold Clip?
AP Products 900743-48-Au 48 Pin DIL Duck Bill Nail Heads 0.6" Gold Clip width: 0.6 (15.24mm) Pin Material: Gold Duck Bill pin contacts for maximum interface surface area on the IC pins.   Nail Head contacts for easy and reliable connection with test clips. Available while stock lasts.
Please contact us for more information about 900743-48-Au 48 Pin DIL Duck Bill Nail Heads 0.6" Gold Clip.
For more information on 900743-48-Au 48 Pin DIL Duck Bill Nail Heads 0.6" Gold Clip talk to Warwick Test Supplies Ltd