900740-24-Au 24 Pin DIL Knife Edge Nail Heads 0.3" Gold Clip
Looking for more info about 900740-24-Au 24 Pin DIL Knife Edge Nail Heads 0.3" Gold Clip?
AP Products 900740-24-Au 24 Pin DIL Knife Edge Nail Heads 0.3" Gold Clip width: 0.3" (7.62mm) Pin Material: Gold Knife edge pin contacts to cut through dirt build up on the IC pins. Nail Head contacts for easy and reliable connection with test clips. Available until stocks last.
Please contact us for more information about 900740-24-Au 24 Pin DIL Knife Edge Nail Heads 0.3" Gold Clip.
For more information on 900740-24-Au 24 Pin DIL Knife Edge Nail Heads 0.3" Gold Clip talk to Warwick Test Supplies Ltd