038DIADTNPW1-2000, 38mm Diameter Circle, Direct Thermal Labels, Permanent Adhesive, 2,000 per roll, For Larger Label Printers
Prices shown above are a 'PER ROLL' price.
The labels are 2,000 per roll and are supplied on 76mm cores as standard, or they can be wound onto 38mm or 44mm cores at no extra cost. The roll of labels is 41mm wide (including backing paper).
Roll diameter on 38mm cores - approx 125mm
Roll diameter on 44mm cores - approx 127mm
Roll diameter on 76mm cores - approx 142mm