Hyundai HY145HPW-1 2100psi / 145bar Hot Pressure Washer, 80c 2.3kW Power Washer
Hyundai hot and cold pressure washer: Diesel boiler provides temperatures of up to 80 degrees 2300w / 2.3kW Hyundai motor: Able to produce a max pressure of 2100psi / 145bar 7.5L/min maximum flow rate: Quickly gets the job done Deep...
  • Powered by a 2300w Hyundai motor, the HY145HPW-1 is able to produce a maximum pressure of 2100PSI (145bar) and 7.5 L/min maximum flow rate.
  • At A Glance: 2300w / 2.3kW Hyundai motor 2100 PSI / 145bar maximum pressure Produces water temperatures of up to 80??c Able to quickly cut through grease, oil...
  • Hyundai hot and cold pressure washer: Diesel boiler provides temperatures of up to 80 degrees 2300w / 2.3kW Hyundai motor: Able to produce a max pressure of 2100psi...