5Kw 48V Tbb Power Riiosun-Ii Hybrid Inverter Charger RIIOSUN-II-48-5K
  • 50A transfer switch: The AC transfer switch inside the RiiO Sun-II is rated up to 50A, allowing for up to 11.5kW of power to be passed through to...
  • With a maximum PV open circuit voltage of up to 250V, it optimizes energy yields, ensuring reliable and consistent performance for various installation scenarios.
For more information on 5Kw 48V Tbb Power Riiosun-Ii Hybrid Inverter Charger RIIOSUN-II-48-5K talk to Generator-Pro