15Kw 48V Tbb Power Tyrann Inverter Charger TRN-48-15K
  • High-surge pure sine wave inverter: Delivers stable 230V AC output with high surge capacity, providing the pure sine wave quality required for sensitive electronics and high-demand appliances.
  • 100A transfer switch: The AC transfer switch inside the Tyrann is rated up to 100A, allowing for up to 23.0kW of power to be passed through to the...
  • Compatibility: The Tyrann inverter is compatible with up to 600V external MPPT solar charge controller (not included), allowing users to integrate solar energy into their power system.
For more information on 15Kw 48V Tbb Power Tyrann Inverter Charger TRN-48-15K talk to Generator-Pro