OC14E12A - Sine wave OCXO
OC14E12A - Sine wave OCXO
Standard 14 pin DIL package, Sine Wave output OCXO. Stability <0.6ppm overall in 15 years. Complies with STRATUM II specification. EFC (voltage control) as standard. Output +3dBm into 50 Ohms. Supply +12.0 Volts.